Logo

PERGA pcelin leb AMBROZIA - Bee bread

Број на оглас: 1567501 | Објавен на: 03.08.2020, 10:54
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 10 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Алтернативна медицина

Вид на оглас: Се продава


-Fermentiran polen/pcelin leb /PERGA /Ambrozia-Bee bread- vo cista forma -1 gram, cena 10 denari.
--------------------------------------------------------
-Maticen mlec/svez/- 1 gram 150 denari.
----------------------------------------------------------
-2 grama maticen mlec vo 200 grama med -400 denari.
------------------------------------------------------------
-Suv polen vo zrno/cveten prav/ 1 kg.1800 denari.
---------------------------------------------------------------
ELIKSIR ZA PLODNOST 1kg 2700 denari
BRONHIAPIPOLROJAL 1 kg.1200 denari
NIKIVITA 700 ml.600 denari
APIPOL 1 kg 600 denari.
Brza isporaka niz cela Makedonija.
Пергата или " пчелиниот леб за разлика од полен-от , Перга та е " обработена" со ензимите на пчелата и се меша со мед. Ова ја подобрува нејзината апсорпција и искористување во организмот било кај пчелите или луѓето ако се користи во исхраната . Производот ги има следниве својства : • антиинфламаторно, антимикробно, антивирусно, антифунгално дејство • позитивно влијае на цревната флора, го подобрува варењето и искористувањето на хранливите материи ; • ја подобрува размената на материите и го поддржува регулирањето на телесната тежина; • подобрување на општата состојба и способност за работа; • ја регулира и нормализира функцијата на црниот дроб ; • го подобрува кардиоваскуларниот систем; • го подобрува работењето на вегетативниот нервен систем; • го стимулира системот за создавање на крв и ја подобрува крвната слика ; • ја подобрува циркулацијата, особено во крвните садови на мозокот ; • ја подобрува резистеноста ( отпорноста ) на организмот кон сите видови оптеретувања ; • го стимулира растот и регенерацијата на сите видови ткива во организмот; • го помага исфрлувањето на токсините и слободните радикали на сите штетни производи предизвикани со функционирањето на организмот, ја зајакнува отпорноста на организмот кон сите видови на зрачења (вклучувајќи ја и радиоактивноста ) ; • нормализација на простатата, го стимулира лачењето на жолчката, нормализирање на функцијата на панкреасот ; • има благ диуретски ефект; • го подобрува видот и меморијата ; • го забавува растот на туморите; • ги забавува ( успорува ) биолошките процеси на стареење клетките . Teрапевтски индикации : • детоксификација ; • белодробна туберкулоза ( во склоп на комплексната програма за лекување ); • како средство за профилакса на атеросклероза и кардиоваскуларни заболувања ( мозочен удар, инфаркт, ангина пекторис, итн.) • помага за правилната исхрана на срцевиот мускул ( кај пореметен ритам на срцето, миокардитис, кај миокардна дистрофија ); • шеќерна болест ( дијабетес ); • псоријаза, дерматитис, neurodermatitis - невродерматитис , егзема, херпес; • Хроничен замор, малаксаност, растројство на сонот, физичко и психичко преоптоварување, стрес, мигрена, спазам на крвните садови, нервите; • рехабилитација по хируршки интервенции, после тешки прележани болести, скршеници на коски, трауми на черепот и мозокот ; • Хроничен хепатит .....

Огласи од: APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

T.Jovanoski 11, Gostivar
Гостивар

Станете Премиум член

 Гостивар    Општина:Гостивар

Прати Е-Маил

 APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

Потврден огласувач