Logo

NIKIVITA 100% PRIRODEN ELIKSIR

Број на оглас: 1567571 | Објавен на: 20.01.2020, 13:00
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 600 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Благосостојба и Wellness

Вид на оглас: Се продава


Н И К И В И Т А 100%
ПРИРОДЕН ЕЛИКСИР

Од пчелни производи перга ферментиран полен пчелин мед прополис и јаболкова киселина од диви јаболка Без вештачки додатоци ароми и бои

Н И К И В И Т А

ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК АНТИОКСИДАНТ и БИОСТИМУЛАТОР

Содржи голем број на витамини минерали ензими коензими јагленихидрати хормони протеини и аминокиселини Помага при зајакнување на имунолошкиот систем и регулирање на маснотиите во крвта и телесната тежина Чистење на телото од токсини слободните радикали и другите штетни материи Регулирање на крвниот притисок нарушувања на метаболизмот дебелина стрес артериосклероза нервни тегоби главоболка вртоглавица заболувања на грлото и дишните патишта предвремено стареење неплодност кожни заболувања реума гихт слабокрвност намален апетит заболена простата кај оштетувања на цревната флора колитис ентеритис проширени вени ЛДЛ холестерол триглицериди нарушена циркулација на крвта зуење во ушите заболувања на белите дробови бубрезите црниот дроб и кардио васкуларни заболувања хроничен замор истоштеност рековалестенција

Ја подобрува искористеноста на на калиумот во организмот ја зајакнува психофизичката состојба дава бодрост енергија и сила

Н И К И В И Т А содржи преку 200 лековити и биостимулативни состојки витамини минерали аминокиселини ензими коензими и многу други состојки кои се асимилираат лесно и помагаат да се воспостави биохемиска и минерална рамнотежа во организмот и да се забрза обновувањето и подмладувањето на клетките и ткивата Недостатокот на киселоста во ткивата е една од најсериозните причини за заболување Н И К И В И Т А ги надополнува тие недостатоци

Пчеларство Д А Б Е С К И

Ул Трајко Јованоски 11 1230 Гостивар

Тел 072644402 071797789 070561835.

Цена на НИКИВИТА 700 МЛ 600 денари 350 МЛ 300 денари
Начин на испорака Директна достава до Ваша адреса во сите градови по цена од 160 денари
http://nikivita.weebly.com/

 Гостивар    Општина:Гостивар

Прати Е-Маил

 APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

Потврден огласувач