Logo

EHINACEA -PRIRODEN ANTIBIOTIK

Број на оглас: 1886174 | Објавен на: 12.01.2020, 14:37
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 300 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Алтернативна медицина

Вид на оглас: Се продава


ЕХИНАЦЕА – ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК
Ехинацеа (Echinacea purpurea) е дива билка со розов цвет која потекнува од Северна Америка. Лековитите материи од ехинацеа делуваат имуно стимулативно, што значи дека создава повеќе одбранбени клетки и така полесно се бориме со предизвикувачи на болестите. Ехинацеа е природен антибиотик , доверлив чистач на лимфните клетки и силен антиоксиданс. Има посебно нагласено анти бактериско делување, го забрзува зацелувањето на раните и го зајакнува имунитетот. Наменета е за интензивна и кратка терапија. Во алтернативната медицина ехинацеа важи за извонредно делотворна билка и се користи против многу заболувања.Билните капки од Ехинацеа претставуваат екстракт од надзeмен дел на Echinacea purpurea којшто содржи активни компоненти коишто помагаат за зголемување на одбранбената активност на организмот. Капките од ЕХИНАЦЕА се препорачуваат за подобрување на одбранбената активност на организмот; за подобрување на нормалното функционирање на респираторниот систем; за подобрување на состојби, како замор, стрес, прекумерна физичка и психичка активност; за подобрување на нормалното функционирање на уринарниот систем и како додаток во исхраната при долготрајно лекување со антибиотици.
100 мл.300 денари.
300мл.700 денари.

 Гостивар    Општина:Гостивар

Прати Е-Маил

 APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI (претпријатие)

Потврден огласувач