Logo

CARLINA -VILINO SITO

Број на оглас: 2179496 | Објавен на: 23.03.2020, 15:00
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 300 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Алтернативна медицина

Вид на оглас: Се продава


БИЛНИ КАПКИ –CARLINA
Против гихт,отоци и водена болест кои се последица од исуфициенциентни бубрези и црн дроб.Против воспалителни процеси на желудникот ,жолчката,цревата и урогениталните органи.Бронхиални заболувања,бронхитис,настинки,грип,замор,парализа,крварење,колитис,гастритис,кандида,чир на желудникот,цироза,цистит,хемороиди,глисти/паразити/камен во бубрези,простата,нервна исцрпеност,диабетес,осип,кожни заболувања,нередовна менструација.канцер на јазик,тонзилитис,воспаление на крајниците,црвенило на кожата,забоболка,лишај,егземи,фурункулоза,
Делува антиоксидативно,антитуморно ,антивирусно,антибактериски,антивоспалително и биостимулативно.
Начин на употреба:Се зема 2-3 пати на ден од 20-30 капки со мед или вода пред јадење..
АПИХЕРБАЛ-ПЧЕЛАРСТВО ДАБЕСКИ ГОСТИВАРУл.Трајко Јованоски бр.11 -1230 Гостивар Email:apisdabeski@hotmail.com Mob.070-561-835
Carlina acaulis ,resetka ,решетка,Вилино сито ,Die Silberdistel (Carlina acaulis)диуретик,дијафоретик,

Огласи од: APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

T.Jovanoski 11, Gostivar
Гостивар

Станете Премиум член

 Гостивар    Општина:Гостивар

Прати Е-Маил

 APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

Потврден огласувач