Logo

БИЛНИ КАПКИ *ШАРСКА ГОРЧИЦА*

Број на оглас: 2366558 | Објавен на: 11.07.2020, 13:00
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 600 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Алтернативна медицина

Вид на оглас: Се продава


БИЛНИ КАПКИ *ШАРСКА ГОРЧИЦА*
100% ПРИРОДЕН ЕЛИКСИР
ПРИРОДЕН ТОНИК,АНТИБИОТИК,БИОСТИМУЛАТОР и АНТИОКСИДАНТ
Стар традиционален апихербален лек од кобинација на прополис и преку 90 лековити билки.
Го јакне и нормализира имунолошкиот и ендокриниот систем на целиот организам.Го регулира метаболизмот и елиминира штетните материи/детоксикација/на организмот.Против заболувања на желудникот,слезинката,панкреасот, црниот дроб,жолчката,жолтица,гастритис,диспепсија,катар на желудникот и дванаесетпалачното црево,паразити,бактерии (E.Coli, H. Pylori,Proteus,Pseudomonas aeroginosa,staphylococcus aureus,Brucella,Streptococcus,Klebsiella,Pseudomonas) кандида/Candida ,инфекции на урогениталниот тракт,заболена простата,бубрези,водена болест,реома,гихт,цревни грчеви и колики, гасови,хемороиди, белодробни ,и срцеви заболувања,грозница,диабетес,нарушена циркулација,артериосклероза,заболувања на венскиот ,капиларниот ,лимфниот, крвен и одбрамбен систем,анемија,холестерол и триглицериди, крварења,главоболки,вртоглавици,зуење во ушите,херпеси,инфлуенца,тумори,полипи,цисти ,машка и женска неплодност, женски болести/регулирање на циклус ,менструални болки и грчеви,ПМС и сл.,болести на нервите,нервоза, хипохондрија ,меланхолија,премореност,стрес,несоница,кожни заболувања и др.
Начин на употреба:Шарската горчица може да се зема со храна и пијалоци.Се зема 2-3 пати на ден по 1 кафена лажичка (5 ml) нерастворена или растворена со малку мед ,чај или вода .
АПИХЕРБАЛ-ПЧЕЛАРСТВО ДАБЕСКИ ГОСТИВАР ,Ул.Трајко Јованоски бр.11 -1230 Гостивар
E-mail:apisdabeski@hotmail.com Mob.070-561-835 / 071-677-402
АЈДУЧКА ТРЕВА(БЕЛА РАДА) (Achillea millefolium ) ,БОЗЕЛ (Sambikus nigra ),
ГЛОГ ( Crataegus ohyscantha),КАНТАРИОН (Hypericum perforatum ),МАЈЧИНА ДУШИЦА ( Thymus serpyllum ),КОПРИВА ( Urtica dioica L. ),Мацина трева – очајница (lat. Marubii herba),Вркута – бисерок, моминска наметка (lat. Alchemillae herba),Инула – корен од бел оман (Inulae radix).Витекс (lat. Vitex agnus – cactus),Жалфија – лист (lat. Salviae folium),Црн ким (lat. Nigella sativa),Овчарска торбичка (lat.Bursae pastoris herba),Нане (Mentha piperita) ,Невен (Calendula officinalis),Брусница,Анасон,валеријана (Valeriana officinalis),Цикорија,Бреза (Betula alba),жалфија (Salvia officinalis).Босилек или босилок (лат. Ocimum basilicum),Рузмарин,Ѓумбир,Лаванда (Lavandulae),Гинко билоба,Алое вера,ЦРН СЛЕЗ - Malva silvestris,тегавец-Plantago,Echinacea angustifolia - Ехинацеа,Темјанушка - Viola odorata,Стежа - Potentilla erecta,Срце трева - Leonurus cardiaca,Смрека - Juniperus communis,Смил - Helichrysum arenarium,Селен - Levisticum officinale,Руса трева - Chelidonium majus,Ригaн - Origanum vulgare,Рен - Cochlearia ,Пченка - Zea mays,Пчелинок - Melissa officinalis matocina,Поточњак – Lythrum salicaria,Пореч - Borago officinalis,Подбел - Tussilago farfara,Петровец - Agrimonia eupatoria,Бела рада Bellis perennis,Орев - Juglans regia,Оман - Inula helenium,Овчарска торбичка - Capsella bursa-pastoris,Мечкина шепа - Heracleum sphon

Огласи од: APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

T.Jovanoski 11, Gostivar
Гостивар

Станете Премиум член

 Гостивар    Општина:Гостивар

Прати Е-Маил

 APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

Потврден огласувач