Logo

НОВО! Природна АНТИРИД КРЕМА NEW! ANTI -AGING CREAM .

Број на оглас: 2745929 | Објавен на: 10.01.2020, 14:03
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 500 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Женска козметика

Вид на оглас: Се продава


НОВО! Природна АНТИРИД КРЕМА од пчелин отров. NEW! BEE VENOM / ANTI -AGING CREAM .
Хидратантниот крем за лице со пчелин отров е прв ваков производ на нашите простори. Тој е изработен од природни состојки како што се : арганово масло, масло од семки од грејпфрут, мед, матичен млеч,пчелин отров,и етерични масла. Делува како природен ботокс за лице (face lifting), ја негува и храни кожата. Исто така помага при алергии од полен, мигрена и синуси. Сите овие природни состојки ја хранат кожата, и’ даваат влажност, мекост, свежина,сјај и го враќа младешкиот изглед.
Пред употребата на овој крем потребно е да знаете дали сте алергични на пчелин отров. Пред првата употреба на кремот потребно е да ставите малку крем на внатрешниот дел од подлактицата. Доколку за 30 минути се јави црвенило, осип или оток,не треба да го користите овој крем. Понекогаш при нанесување на кремот може да се јави мало пецкање кое е предизвикано од пчелиниот отров.
Со употребата на овој крем ќе имате мазно и убаво лице без брчки. Овој хидратантен крем не ги враќа годините, туку ја враќа вашата убавина и младешки изглед.Цена: 500 денари.

 Гостивар    Општина:Гостивар

Прати Е-Маил

 APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

Потврден огласувач