1 / 12
KAMERA ZA SMIMANJE NAPRED I NAZAT ZA AVTOSKOLA,KAM
4.000 МКД
Цената е фиксна
12.03.2023 09:41

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

- KAMERA SO DVE LEKI ZA SNIMANJE NAPRED I NAZAT ISTOVREMENO VO HD VIDEO I AUDIO REZOLUCIJA SO PODRSKA NA GPS I TF CARD DO 32 GB POGODNA ZA SNIMANJE NA PATOT DODEKA VOZITE KAMION,AVTO SKOLA,AVTOBUS,KOMBE,ILI PRIVATEN AVTOMOBIL. -Карактеристики:
• Снимање на видео клипови со двојно леќа
• Непречено континуирано снимање на видео
• Автоматско снимање на видео циклус
• Ексклузивен датотечен систем
• Копчето за заклучување осигурува дека сликите не се покриени или исчезнани на нула час
• Лесен за инсталација и употреба
• Функција за репродукција на видео
• AVI формати на филм
• Поддршка на GPS модулот
• Поддршка G сензор
• Сензор: 2 CMOS сензори
Спецификација:
• GPS модул: Поддршка на GPS модул
• G сензор: Поддршка G сензор
• Екран: 2.7 '' (16: 9) TFT LCD панел или ТВ излез. ТВ надвор поддршка NTSC & PAL
• Објектив: предна леќа со ултра-широк агол од 140 степени; назад леќа со ултра-широк агол од 120 степени
• Големина на видео: 1280x480 30FPS (2CH рекорд), 640x480 30FPS (1CH запис)
• Формат: AVI
• Микрофон / звучник: Вграден
• Телевизиски излез: NTSC / PAL
• DC пристап: DC 5V
• Аудио: Поддршка за снимање и репродукција
• RTC: Инсталирајте системски часовник внатре
• TF слот за мемориски картички: Микро TF (не се вклучени)
• Мемориска картичка: SDHC Class6 ексклузивен формат на датотеки 1GB-32GB, треба да го користите плеерот за стартување на филмот
• Батерија: Инсталирајте литиумска батерија внатре
• Факултативен јазик: англиски / германски / француски / шпански / италијански / португалски / и др.
• Системски барања: Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7, MAC OX x Над 10.3.6. - PRAKAM PREKU KARGO EKSPRES,KURIR ILI BRZA PRATKA SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA. - POGLEDNETE GO VIDEOTO PODOLU NA YOU TUBE KAKO REALNO IZGLEDA I FUNKCIONIRA OVAA KAMERA REGISTRATOR. 077-735-790 070-607-455

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Видео камери - Дигитални / Останато

Се продава од:

INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

METALNI POILKI ZA ZAJCI

60 МКД

RIDDEX PLUS - EKOLOSKO SREDSTVO ZA SASTITA OD RAZNI STETNICI

500 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам