1 / 12
Ured remce protiv laenje so baterija na polnenje
1.290 МКД
Цената е фиксна
02.06.2022 21:52

Прилеп / Прилеп

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Водоотпорен уред-ремче против неконтролирано лаење кај кучињата.
Уредот е автоматски, се подесува на почеток осетливоста (кое има 5 нивоа) и се става на вратот на кучето. Кога кучето почнува да лае уредот сам се активира и испушта првите два пати предупредувачки тон со одредено времетраење, а од третиот до седмиот пат првин предупредувачки тон и одма после тоа електричен шок. Времетраењето на предупредувачкиот тон и електричниот шок се зголемува секој нареден пат доколку лаењето не прекинува во меѓувреме. После седмиот пат уредот прави пауза една минута и почнува од почеток.
Уредот има гумено капаче, за затварање на влезот за полнење, за заштита од вода и прашина.
Со уредот покрај ремче има и кабел за полнење и два пара електроди, долги и кратки, како и ламбичка за тестирање на исправноста на уредот и заштитни капачиња.
Големината на уредот и ремчето одговара и на мали и на големи кучиња.
Достапни бои: црн уред со црно ремче.
Принципот на функционирање е даден во видеото со друг модел кој работи со менлива батерија и кој ја има истата програма на работа.

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Кучиња

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам