1 / 1
Машина за круни CIMEX DCD230
60.402 МКД
Цената е фиксна
24.03.2020 11:31

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Машина за круни,наменета за пробивање на јадкови отвори со дијаметар до 230 mm. во бетонски подови и ѕидови, асфалт. Наменета за професионална употреба,машината за круни е стандардно опремена со монтажен држач кој овозможува сигурно анкерирање (анкерите се вклучени во комплетот). Задвижувана од мотор со моќност од 4580W мек старт мотор, CIMEX DCD230 е една од најмоќните машини во оваа класа.Куќиштето на електричниот мотор е направено целосно од метал, со што сигурно се заштитува машината од механички оштетувања. Во задниот дел има капак со дупки за вентилација и либела за нивелирање.

Редукторот, уред кој го пренесува вртежниот момент на моторот на вретеното е целосно метален, работи во маслена бања преку заштитен кумплунг.

Заштитениот кумплунг на машината за јадкасто пробивање обезбедува сигурност на операторот и заштита од работа во случај на блокирање на круната поради преоптоварување или прекумерен притисок. За дополнителна безбедност, машината е опремена со дефектно струјна заштита и максимална струјна заштита од електрично преоптоварување на електричниот мотор.Вретеното на машина за круни е со навој 1 ¼ UNC.

Стандардна опрема:

Машина за јадкасто пробивање
Стенд за прицврстување
Анкери
Системот за водно ладење на коруната
Систем за меки стартувања
Дефектнострујна заштита
Максимална струјна заштита
Технички податоци:

Максимален дијаметар на пробивање: 230 мм.
Моќност на присоединување: 220V/50 Hz
Номинална моќност: 4580 W
Зафат на вретеното: Навој 1 ¼ UNC
Брзини во мирување: 600

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам