1 / 12
DIGITALEN TERMOMETAR SO VLAZNOST ZA NADVORESNA I VNATRESNA
500 МКД
Цената е фиксна
25.11.2022 21:15

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

Дигитален термометар / мерач на влажност за надворешна и внатрешна температура

модел - DC103;

внатрешна температура - од -10 до + 50 ° C;

надворешна температура - од -50 до +70 ° С;

опсег на влажност - 20 до 99% RH;

наводнување - 1,5 V AAA батерија (вклучена);

боја - бела / сива;

димензии - 80х70х20 мм.


Функции на термометармери надворешна и внатрешна температура и влажност во внатрешноста;

° C / F прекинувач;

ги складира максималните и минималните нивоа на внатрешна и надворешна температура;

покажува удобно ниво на внатрешна влажност и температура (18-25 ° C и 40-65% RH) со насмеано лице.


Содржина на пакетоттермометар / мерач на влага со ААА батерија;

сонда со 1 m кабел;

Упатство за корисникот.

ИСПРАКАМЕ ПРЕКУ СЕКОЈ ДЕН ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА. 077 735 790
070 607 455

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

TERMOMETAR ANALOGEN ZA PECKI ILI PECENA HRANA DO 300c

1500 МКД

MINI OKSIGEN ZAPALKA SO REGULACIJA NA TOPENJE DO 1300c

700 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам