1 / 10
scott 530tl
По Договор
14.12.2021 15:29

Бутел / Скопје

Испраќам по карго    

kako nov 100% ispraven signal faka bez zica vidi gi site moi oglasi
SCOTT TUNER 530 TL
(1978-1979)
TECHNICAL SPECIFICATIONS
Japanese manufacturing
Tuning Bands: FM, MW, LW
Tuning Scale: Analogue
FM Tuning Range: 87.5 to 108 MHz
MW Tuning Range: 530 to 1600 kHz
LW Tuning Range: 150 to 350 kHz
Sensitivity: 1.8uV (FM)
Distortion FM: mono: 0.1%
Selectivity: 70dB (FM)
Dimensions: 430 X 145 X 230 mm

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Останато

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

onkyo integra ta-205

50 €

traktor audio 2 mk2

40 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам