1 / 4
Detektor na Cad so Alarm za sprecuvanje pozar
750 МКД
03.09.2022 11:27

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

🔥 Детектор на чад со Аларм за спречување на пожар. Детекторот служи за рано и брзо спречување на пожар, ги предупредува луѓето да останат далеку од опасното поле кога го детектира чадот.
📡 Принципот на откривање е гранули во чад може да се одрази инфрацрвена светлина. Инфрацрвени диоди се сместени во посебна просторија. Комората може да се заштити од надворешна светлина, но не влијае на чад во неа. Кога чадот влегува во комората, диодите можат да добијат повеќе и помалку светлина, кога чадот постигнува одредена густина, детекторот може да даде алармен сигнал. Со цел да се намали мешање и помала потрошувачка на енергија детекторот усвојува посебна структура дизајн и ASIC, има dustproof, mothproof и анти надворешна светлина, мешање функција итн.
✔️ Може да се користи во вашиот дом, канцеларии, хотели, ресторани, училишта, банки, магацини, библиотеки итн.

⤵️ Карактеристики:
▶️ Вклучени 3x 1.5V батерии
▶️ Ниво на звук:> = 85dB / m
▶️ Аларм Тековни: <= 75mA
▶️ Мирување Тековни: 300μA
▶️ Aмбиентална работна температура: 5 ~ 40 ° C
▶️ Работна влажност: 20 ~ 90% RH
▶️ Откривање Површина: 20 квадратни метри
⤵️ Чувствителност на чад & Време:
◾️ 50ppm, аларм 60 - 90 минути
◾️ 100ppm, аларм 10 - 40 минути
◾️ 300ppm, аларм 3 минути
⚠️ Oвој детектор на чад е дизајниран да открие само гас од јаглерод моноксид. ⚠️

🚛 Достава низ цела Македонија
📝 Facebook Page: 🟡 UST.mk 🟡

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Противпожарна опрема

Се продава од:

A - UST.mk
Потврден огласувач
070331936
Испрати Е-маил до огласувачот

Digitalen tester na voda

399 МКД

Komplet mini klesti

699 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам