1 / 4
Миксер за малтери и минофрлачи CIMEX PMIX1800
7.384 МКД
Цената е фиксна
05.03.2020 10:37

Делчево / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Професионален миксер и миксер со минофрлачи со две брзински менувач, контролер за брзина и моќност 1800W. Познати по разни имиња како миксери, миксери или миксери, електрични миксери, тие се машина дизајнирана да ги меша компонентите на различни градежни мешавини. За разлика од комбинацијата - Миксер за вежбање + мешалка и мешалка на малтер CIMEX PMIX1800Alk, електричните мешалки се специјализирани машини со висок вртежен момент дизајнирани и дизајнирани да издржат голем товар кога се мешаат и се кршат дури и во мешавини со висока густина. CIMEX PMIX1800 е професионален миксер и миксер миксер дизајниран за секојдневна употреба во градежниот сектор. Миксер за мешавини е погоден за лепила, малтер, готови малтери, полнила, бои и многу повеќе.

Миксерот е управуван од моќен мотор од 1800 W, кој го пренесува вртежниот момент до мешалка преку двостепен менувач.
За максимална погодност, миксер и миксер се меша со две гумени држачи Решението за мешалка на мешалка CIMEX PMIX1800 обезбедува удобност и сигурен зафат при мешање дури и густи мешавини.

На рачките се наоѓаат копчето за стартување, копчето за заклучување во режимот на работа и електронскиот контролер за брзина.

Целиот метален менувач е опремен со две брзини кои, во комбинација со електронскиот контролер за брзина, обезбедуваат 180-400 вртежи во минута. при прва брзина и 300-700 врт / мин. со втора брзина.

Излезната вратило на менувачот (вретеното) е навојна M14 и е прикачена на него, вклучена во стандардниот миксер за опрема со дијаметар од 135 мм. За склопување и расклопување на миксер на миксер, се користат 2-те клучеви вклучени во комплетот.
Технички параметри:
Напон на напојување: 230-240 V
Моќност: 1800 W

Промет:
1. брзина 180 - 400
2. брзина 300 - 700
Вретено: М14
Миксер: Ф135 мм.
тежина: 5,4 кг.
Заштитна класа: II

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

Cimex Bulgaria LTD
Потврден огласувач
359882190200
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам