1 / 4
Krimp klesti za kabelski kontakti
999 МКД
13.01.2023 11:42

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Професионална кримп клешта zа кабелски контакти е совршена за стегање на краевите на жиците и за стегање свртени контакти на кабли од различни типови. Поради квадратната форма на стегањето, силното заклучување на клештите и автоматското прилагодување на саканиот дијаметар, со овие клешти се постигнуваат најдобри резултати. Импресионира со своите ергономски обликувани и гумирани рачки, како и со рачката што ја зголемува моќноста, што ја олеснува работата со оваа кримп клешта.

☑ За кабел и обвивки 0.25 - 6mm².
☑ Mатеријал: Хром ванадиум челик.
☑ Двокомпонентни робусни изолирани рачки.
☑ Федер за поврзување за подолотрајна употреба.
☑ Квадратниот профил дава подобар контакт од класичниот профил за стегање.

🚛 Достава низ цела Македонија
📝 Facebook Page: 🟡 UST.mk 🟡

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

A - UST.mk
Потврден огласувач
070331936
Испрати Е-маил до огласувачот

Profesionalen cenoven obelezuvac

550 МКД

Krimp klesti za kabelski kontakti

999 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам